צ'צה פיסול עיצוב סביבה- מזיזת הרים גם באינטרנט
בראשית
צ'צה נולדה בשנת 1941 בקיבוץ חולדה לעטרה וצבי קסר, שם גדלה עם אחיה הגדול יעקב ועם אחותה רמה ושם היא חיה עד גיוסה לצה"ל המאפיין המרכזי של תקופת חייה הראשונה היה. ספורט (בעיקר כדורסל ופינג-פונג) בתקופה זו נחשבה הילדה אורה פורת (כן זה היה שמה עד שקיבלה את הכינוי צ'צ'ה. כינוי שהפך לשמה עד היום) לשחקנית מחוננת, המחוזרת ע"י אגודות מפוארות כמו מכבי והפועל תל אביב. צ'צ'ה אף שיחקה תקופה קצרה בנבחרת הפועל . 
באותה תקופה, בית הספר והלימודים היו מישנים וצ'צ'ה כ- "תום בוי" של שנות החמישים משתובבת בקיבוץ, ועושה ספורט ושיגועים, בעיקר עם הבנים. 
"זכור לי איך בשעות הצהריים כשהיינו צריכים לישון היינו בורחים (אני והבנים) מהחלון והולכים לשחק כדורסל במגרש של הקיבוץ".
 
לפני הגיוס זומנה צ'צ'ה לנבחרת הפועל זימון שהיה מבטיח לה שירות של ספורטאית מצטיינת ונסיעות רבות לחו"ל. 
צ'צ'ה מחליטה לוותר על שלל ההטבות ולהתגייס לצה"ל. צ'צ'ה מתגייסת לנח"ל אך גם שם לא מפספסים את הכישרון, ורוב רובו של שירותה הצבאי עובר בייצוג היחידה   באירועי ספורט שונים.
ראלף קליין - חברתה של צ'צ'ה מספרת כי שתיהן (היא וצ'צ'ה) שיחקו אחר הצהרים אחד לבדן במגרש. לפתע הגיעו שני גברים מעט מבוגרים. "יאללה שנים על שתיים" אמרנו להם וכך שיחקנו להנאתנו. אני לא זוכרת מי ניצח אבל למחרת סיפרו לנו כי שאחד מהשניים היה ראלף קליין מאמן הכדורסל האגדי. 
פינג-פונג - סיפור נוסף ששמענו מאותה חברה מספר על אלופת בלגיה בטניס שולחן שלאחר ששיחקה עם צ'צ'ה היא ביקשה מקצינת ח"ן ראשית לשחרר אותה ולאפשר לה להצטרף למסע אימונים ומשחקים בבלגיה ובעולם. לצערה של צ'צ'ה ואולי למזלה קצינת ח"ן סירבה, והודיעה לה ולי " צ'צ'ה את נשארת איתנו"!!

Created by Csite